Nohec 2006

16. září 2006 proběhl již tradiční nohejbalový turnaj Nohec, který se každoročně odehrává pod záštitou našeho sdružení.

Byl to zvláštní ročník. Poprvé za svou letitou historii se turnaj kvůli vynuceným okolnostem přesunul ze Slapské přehrady do Prahy, poprvé klesnul počet zúčastněných týmů pod osm (přestože ještě pár hodin před zahájením to vypadalo naopak na zcela rekordní účast) a většina týmů hrála na našem turnaji úplně poprvé. Poprvé se také hrál systém každý s každým, což mělo tu výhodu, že si každý opravdu dobřa zahrál.

05

Počasí se tvářilo nevyzpytatelně, ale nakonec přeci jen nepršelo a až na občasný vítr bylo příjemně. Určitě to také bylo výborným točeným pivem z pivovaru Náchod, kterému i tímto znovu děkujeme za sponzorský příspěvek. Velmi milým překvapením pak pro mne (ale jistě i pro pivovar) musí být to, že přestože většina hráčů nebyla členem SPP a nikdy se o pivo zvlášť nezajímala, všem velmi zachutnal Primátor Weizenbier, i když pro mnohé to bylo první skutečné setkání s pšeničným pivem. Alespoň tak nepatrným zlomkem jsme přispli k většímu obzoru pivních chutí u jinak velmi konzervativních českých spotřebitelů.

Vedle pivovaru Náchod musíme poděkovat i dalšímu sponzorovi tohoto turnaje, malostranské krčmě u Sedmi švábů. Vzhledem k několika hodnotným cenám i díky sponzorům byl pro všechny účastníky tento turnaj zajímavější a snaha byla na každém vidět. Na druhou stranu šlo jako vždy především o zábavu, nikoliv o řež na život a na smrt. Profesionalismus je v tomto směru pro jiné.

Tým SPP pokračoval ve svých kolísavých výsledcích z posledních ročníků a v dosti improvizované sestavě po minulém semifinále zcela propadl a skončil až na předposledním sedmém místě. Jistě i to je důvod, proč se již nyní těšíme na příští ročník. A všichni další účastníci turnaje jistě také.

Trocha statistiky na závěr – celkové pořadí turnaje:
Los mičudos
Pražské kurví
Moravské klobásy
Švestky
Žirafa
NC SPP
Numero Uno

Tomáš Erlich,
předseda SPP