Pražská relativní desítka 2007

V sobotu 12. května 2007 se v Praze v královské oboře Hvězda konal již 9. ročník populární Pražské Relativní Desítky, kterou spolupořádá naše Sdružení přátel piva. Počasí bylo na prd, ale bohužel nikoliv na PRD. Asi tak by dalo charakterizovat vrtkavé chování matky přírody, kdy aprílové počasí bylo proti tomu, co jsme my všichni příchozí zažili, stálé.

Prudké přeháňky se střídaly se zcela jasnou oblohou a žárem letního slunce v intervalech několika málo minut. Bohužel, nejdelší déšť přišel zrovna ve chvíli, kdy šašek hrál své dětské představení. Nutno podotknout, že ač klepajíc se po celém těle, svojí necelou hodinu dohrál bez mrknutí oka až do konce. A jako důkaz že se líbil, svědčí i to, že ani v dešti svá místa děti neopustily. Vedle dětského divadélka byl uspořádán i dětský běh, soutěže a jako novinka přibyla letos možnost jízdy na koních.

Závod se vydařil, počet účastníků opět lehce překonal hranici sto běžců a skutečně všichni si velmi pochvalovali zde točené a prezentované pivo z Měšťanského pivovaru v Poličce – světlého desetistupňového Otakara. Za dobu, co zde SPP představuje jednotlivé regionální značky, řekl bych, že mělo jeden z největších úspěchů. Však také jde o nejsilnější „desítku“ v republice! Škoda jen, že místy sychravé počasí nedopřálo vychutnat si toto pivo ještě plněji.

Pivovaru mockrát děkujeme za jeho sponzorský příspěvek této akci, která je zapsaná i v atletické ročence a doufáme, že jsme tak řadě dalších případných konzumentů rozšířili jejich pivní obzor. V této souvislosti však též nelze nezmínit hlavní motto závodu, a to: Nechceme přilákat sportovce k alkoholu, ale alkoholiky ke sportu.

Jako vždy, a není to v tomto případě žádné klišé, vyhráli všichni, kdo běželi a zúčastnili se. Spokojenost byla na všech znát a jistě se již můžeme těšit na shledání opět za rok. Jen musíme příště poručit větru a dešti… :o) A možná také městskému úřadu, který souběžně povolil hned tři podobné akce na jednom místě. Co si o tom pomyslet, je na každém z vás.