Exkurze a jednání v Budějovickém Budvaru

Dne 17. 6. 2008 se zástupci SPP vypravili do pivovaru Budvar, kde proběhlo závěrečné jednání ohledně slavnostního vyhlášení cen našeho sdružení, které bude probíhat v listopadu právě zde, v nádherných prostorách pivovarské restaurace a ve vstupní hale pivovaru.

Po zhruba hodinovém jednání, týkající se převážně technických záležitostí, které je zapotřebí v souvislosti se zajištěním této akce potřeba učinit a kdy došlo k vzájemnému ujasnění si představ a možností, došlo i na slibovanou prohlídku pro členy SPP, kterou osobně vedl vrchní sládek pivovaru, pan Ing.Josef Tolar, za což mu i touto cestou ještě jednou moc děkujeme.

Vzhledem k relativně brzké hodině byla skupinka členů SPP velmi malá, o to však více byla pro všechny poučná a lepší, neboť celá prohlídka se skvělým výkladem pana Tolara trvala více než dvě hodiny a odehrávala se ve velmi milé komorní atmosféře a všichni se tak mohli dozvědět spoustu zajímavostí, které se běžný návštěvník při komerční exkurzi nedozví.

Přejeme tak pivovaru hodně štestí a pevně věříme, že bude vyrábět stále tak skvělá piva jako dosud, přičemž doufáme, že nedojde ani v budoucnu k žádné „optimilazaci“ výroby jako bohužel mnohde jinde. Jak toho dosáhnout je možná poměrně snadné. Zachovat toto rodinné stříbro v českých rukou a zabránit jeho komečnímu prodeji, ať už by byla nabízená cena jakkákoliv. Ale to bude zřejmě to nejtěžší…