Návštěva a degustace piv v Lodži

Ve dnech 18.-20. 1. 2008 se konala tradiční výprava členů SPP do polské Lodže, kam jezdíme na pozvání členů místní organizace Bractwo piwne na slavnostní vyhlášení polského piva roku. Tím se letos stalo pivo Irlandskie mocne z pivovaru Krajan.

Součástí naší letošní cesty byla i prezentace českých piv v rámci moderované degustace uspořádané pro členy BP a místní novináře. Věříme, že jsme tak alespoň z malé části opět pomohli malým pivovarům k případnému prodeji v těchto končinách. Mimochodem, české pivo zde má skvělý zvuk a je dle mne až překvapivě snadno k dostání hned na několika místech. Zásluhu na tom mají zcela jistě i majitelé Domu piva a místní pivní galerie z BP, kteří každý týden jezdí pro pivo do České republiky.

V rámci prezentace českých piv bychom rádi na tomto místě poděkovali hlavně panu Ing. Janu Šuráňovi, který tuto akci odborně odmoderoval a společně s námi se do polské Lodže vypravil. Další poděkování patří i všem pivovarům, které se s námi na této akci spolupodílely. (Pivovar Bernrad, pivovar Broumov, pivovar Lobkowicz, pivovar Náchod, pivovar Pernštejn, Měšťanský pivovar v Poličce, pivovar Svijany a pivovar Žatec). Děkujeme!