Založení další místní organizace SPP a to SPP Pelhřimov

NikomuNic

Nestává se každý den, aby skupina lidí vstoupila do nějaké strany, klubu či sdružení. I to si mimo jiné řekli členové pelhřimovské kapely NikomuNic, kteří se společně rozhodli být členy Sdružení přátel piva a založit místní organizaci SPP Pelhřimov. Jejich koníčkem totiž není jen hraní po různých klubech či na venkovních akcích, ale i ochutnávání nejrůznějších druhů a značek piv. To je díky bohu možné, jelikož se v posledních letech značně rozrůstá síť pivovarů a pivovárků a to nejen v České republice. Takže je pořád co ochutnávat a tříbit si tak chuť, ale i získávat nové členy sdružení a propagovat tím pelhřimovský pivovar Poutník

Kapela NikomuNic, jmenovitě Filip Zrno (zpěv), Marek Šiler (bicí), Jaroslav Blažek (basa), Honza Chvátal (kytara) a Ondřej Dvořák (kytara), vyhledává nejlepší piva a vybírá si nejen skvělá místa, ale i obsluhu. Zkrátka řečeno si kluci ve svém volnu či přímo po zkoušce volí příjemné prostředí, kde o ně bude dobře postaráno. To se rovněž odráží v jejich výběru a vcelku kritickém přístupu k pivu a restauracím, které k řemeslu nemají ten správný a láskyplný vztah.

Jelikož jejich domovinou je Pelhřimov, mají nejblíže k pivu Poutník či k pacovskému Golemu. To jsou ony pochutiny, které si pravidelně dopřávají a proto se rozhodli nejen založit místní organizaci SPP Pelhřimov, ale i získávat nové členy sdružení a propagovat tím nejen pelhřimovský pivovar Poutník, ale vůbec dobré české pivo. Záliba v pivní turistice, která se značnou měrou promítá i do jejich diskusí nad oroseným půllitrem s pořádnou  „čepicí“ vedla NikomuNic ke vstupu do sdružení. Výhody, které toto sdružení svým členům nabízí, nebylo samozřejmě jedinou motivací. Snaží se totiž propagovat tradiční vaření piva, správnou teplotu, míru a v neposlední řadě podporuje vznikající či stálé pivovary svými návštěvami a tím, že se o své zážitky dělí s okolím.

Závěrem by chtěli mimo jiné vyzdvihnout a poděkovat za výborné pivo minipivovaru Kozlíček z Horní Dubénky, minipivovaru Pacov, pivovaru Vítka z Prčice, pivovaru Třebíč, pivovaru Únětice, Matuškovi, Antošovi ze Slaného, pardubickému pivovaru Pernštejn, pivovaru U dvou koček, Nomádovi a samozřejmě pivovaru Poutník a místu, kde ho nejlépe točí, hospodě Stará pošta v Pelhřimově.

Jan Chvátal SPP