Krkonošská pivní stezka 2015 Pivochodu – SPP Vlašim

 

Místní organizace SPP Vlašim podnikla ve dnech 3.- 5. 7. 2015  pochod po tzv. Krkonošské pivní stezce spojující 4 místní minipivovary, z nichž jeden je nejvýše položený pivovar v ČR.

 

 

                                                                      foto 1

 

 

 

 

Páteční odpolední příjezd do Horní Malé Úpy byl ve znamení aklimatizace (rozuměno rozpití se v místních hospodách) a přenocování v místním penzionu, kde jsme den zakončili točeným plzeňským ležákem.

foto 2   foto 3

 

V sobotu ráno jsme vyrazili po „červené“ směr Sněžka. Cestou jsme navštívili chatu Jelenka, kde jsme ochutnali točené pivo Primátor z pivovaru Náchod. Na náš vkus poněkud vodnaté pivo, ale po výšlapu jen zasyčelo. Pokračovali jsme dále přes hřeben Svorové hory až na vrchol Sněžky. Zde jsme se místnímu předraženému občerstvení vyhnuli a po povinné vrcholové fotografii naši skupiny sestoupili ze Sněžky ke Slezskému domu. Zde jsme byli u výčepu zaskočeni platbou pouze zlotými, takže jsme bez občerstvení pokračovali přes Úpské rašeliniště přímo na Luční boudu, která byla naší první zastávkou Krkonošské pivní stezky.

foto 4

Minipivovar Paroháč na Luční boudě je nejvýše položený pivovar v ČR a k vaření používá vodu z pramene Bílého Labe. Nabízí několik druhů piv. V době naší návštěvy byl k dispozici světlý ležák, polotmavý ležák a speciál Ale. Jako nejchutnější jsme ohodnotili speciál Ale. Hodnocení pak probíhalo až do pozdních večerních hodin. Přespání jsme měli objednané v místním podkroví, které je uzpůsobeno k hromadnému přespání turistů ve spacáku.

foto 5   foto6

 

 

 

V neděli ráno jsme vyrazili na druhou zastávku Krkonošské pivní stezky a to na Friesovy boudy vzdálené cca 2 hodiny chůze. Zdejší pivo Fries, pyšnící se oceněním Originální krkonošský produkt, nás překvapilo svou plností a pitelností. Je možné zde ochutnat světlý ležák, polotmavou 13° a polotmavou 14° typu Ale. Z Friesových bud jsme po cca 3 hodinách pochodu sestoupili do Vrchlabí, kde nás čekala třetí a čtvrtá pivní zastávka.

foto7

Třetí zastávka v minipivovaru Pivovarská bašta vařící pivo Krkonošský medvěd proběhla na rozpálené venkovní zahrádce. Ostatně celý třídenní pochod byl ve znamení mimořádně vysokých teplot, které příjmu tekutin nahrávaly.  Ochutnali jsme zde světlý ležák, který byl právě na čepu. Vaří zde však i speciály jako 13% HopBit, 17% APA nebo 20% Grizzly. Jelikož nás začínal tlačit čas odjezdu autobusu, dali jsme každý dvě povinná piva a přesunuli se na 1,5 km vzdálený poslední pivovar Hendrych. Jde o nově zrekonstruovaný minipivovar v budově bývalé textilky se stylovým pivním barem. Zde jsme Krkonošskou pivní stezky zakončili ochutnávkou nízkoalkoholické H8, hořké H11, polotmavé H13 a svrchně kvašené H16 Ale.  Jelikož jsme dle razítek na pivní kartě stezky splnili podmínku min. 2 piva na každé zastávce, obdržel každý dárek v podobě otvíráku  pivních lahví s motivem stezky. Milá to památka na zajímavý pivně-turistický počin, který nám jistě na dlouhou dobu zůstane v paměti.

foto 8

Fotky z této krásné turisticko – kultůrní akce si můžete prohlédnout zde

Webové odkazy:

http://cestovani.idnes.cz/krkonosska-pivni-stezka-086-/tipy-na-vylet.aspx?c=A140717_125406_tipy-na-vylet_tom

www.lucnibouda.cz

www.penzionandula.cz

www.pivohendrych.cz

www.pivovarskabasta.cz

                                                                                                                                                                                                    Vráťa Simandl předseda SPP Vlašim