Výlet po pivovarech severní Moravy

Ve sváteční den jsme jeli navštívit tři pivovary na severní Moravě, pivovar U Jirsáka ve Vikýřovicích v Šumperku, tento mikropivovar funguje teprve cca 6 měsíců, pivovar Zlosin, který se nachází u Velkých Losin a pivovar Hasič Bruntál.

Prvním pivovarem nás provázel sládek pivovaru a náš dlouholetý člen Dan Maks. Asi nejzajímavější na tomto pivovaru byla technologie, která je kompletně dodaná z Číny a to i včetně měřících přístrojů, které jsou s čínskými znaky.

Další naše zastavení bylo v pivovaru Zlosin, kde jsme po delším čekání poobědvali a pak šli na prohlídku. Prováděl nás pan majitel Roman Žilka. Tento moderní pivovar je umístěn v bývalé rekreační zotavovně, takže prostředí nás vrátilo do doby dávno minulé. Pivo nám zde opravdu chutnalo a tak nám zdržení ani příliš nevadilo.

Naše třetí zastavení bylo už za tmy v pivovaru Hasič v Bruntále. Na našem putování to byl největší minipivovar s největším množstvím piv na čepu. Prostředí pivovaru je velmi příjemné a posezení i pivo nás opravdu nadchlo. Vlastním pivovarem nás provázel majitel pivovaru Pavel Hančil a sládek pivovaru maxim Hentek.

Výlet po severomoravských pivovarech se vydařil, a proto nám nevadil ani poměrně pozdní návrat do Prahy. Děkujeme všem, kteří se nám věnovali, přejeme jim hodně úspěchů při vaření zlatavého moku.

Fotografie si můžete prohlédnout zde.

Michal Vindeman SPP