Zimní návštěva pivovaru DUDÁK ve Strakonicích

Za slunečného zimního dne si malá skupinka našich členů udělala, na pozvání pivovaru Dudák, první letošní výlet a to do Strakonic, města dudáků. Po příjezdu jsme nejprve navštívili nedaleko autobusového nádraží restauraci Jiskra, kde jsme se nejen skvěle najedli, ale popili i výborného tankového Dudáka Premium. Skvělý start na návštěvu pivovaru.

Pak jsme se již přesunuli přes hrad Strakonice a řeku Otavu do pivovaru Dudák, kde nás uvítal náš průvodce, sládek Ing. Dušan Krankus, tím nejsympatičtějším způsobem, v každé ruce měl jeden měděný džber na ochutnávku do ležáckého sklepa. Po krátkém úvodu jsme začali prohlídku na varně, zrekonstruované před 20 lety, odtud jsme se přesunuli na spilku, kde pohled na plné otevřené kádě zahřeje snad každého milovníka piva. Pak vedly naše kroky do sklepa, kde jsme měli možnost ochutnat různá piva, včetně speciálů z produkce tohoto pivovaru. Naši návštěvu jsem zakončili v Degustovně, kde při degustování zlatavého moku se nejen na chválo pivo z Pivovaru Dudák, ale diskutovalo se i o problémech pivovarnictví u nás.

Závěrem děkujeme našemu průvodci panu Krankusovi za skvělý zážitek, přejeme pivovaru Dudák, aby se mu v této složité době dařilo i nadále vařit výborné pivo, ale i ekonomicky.

Fotky si prohlédnete zde a nebo zde:

Pivovar Dudak

Michal Vindeman SPP