Návštěva pivovaru Zichovec,Žejdlík a Zloun

Hned první den jarního měsíce března navštívilo sdružení  vítěze posledního vyhlášení naší soutěže Pivovar roku a to v kategorii Minipivovar roku, Rodinný pivovar Zichovec. Pivovar Zichovec se skládá vlastně ze dvou pivovarů, menšího v Zichovci a většího v Lounech. Oběma pivovary nás provedl spolumajitel a skvělý společník Ondřej Husák. Prohlédli jsme si nejen prostory, kde se zlatavý mok vyrábí, ale ochutnali jsme celou škálu piv z produkce tohoto pivovaru a musíme přiznat, žádné nemělo chybu.

                                                          039

Pozdě odpoledne jsme se přesunuli do lounského minipivovaru Žejdlík, kde nám byl průvodcem pan sládek Jirka Smeták. I zde vaří velmi chutné pivo ovšem v prostorách podstatně skromnějších než jakými disponuje pivovar Zichovec. Pivovar vaří až 40 druhů piv, ale z kapacitních důvodů jsou na čepu vždy dvě stálá piva a k tomu nějaká specialitka z produkce pivovaru.

                                               089

Večer se pak několik z nás rozhodlo ještě navštívit pivovar Zloun. Zde jsme již bez prohlídky pivovaru ochutnali piva na čepu, která rozhodně naše chuťové buňky potěšila, proto věříme, že do budoucnosti si prohlédneme i zákulisí tohoto pivovaru.

                                             109

Fotky ze zájezdu si můžete prohlédnout zde

Michal Vindeman SPP