Návštěva v pivovaru Bakalář

                                                               0

První letošní návštěva našeho sdružení zavítala na půdu pivovaru, který na posledním vyhlašování Pivovaru roku získal první místo v kategorii „Světlý ležák“ za pivo Bakalář za studena chmelený. Jak sám název napovídá, naše první letošní návštěva zamířila do Rakovníka, kde sídlí již několik set let pivovar Bakalář. Jeho současní ruští majitelé pozvedli již 7 let zavřený pivovar na jeden z nejúspěšnějších pivovarů u nás.

Celým pivovarem nám byl velmi milým průvodcem sládek pivovaru pan Radek Holopírek ještě se svým kolegou. Technologie v pivovaru je více méně původní, jaká byla před uzavřením pivovaru. Pivovar používá otevřené spilky i původní ležácké tanky. Raritou je pěti nádobová varna. Nejdéle se naše prohlídka zdržela ve sklepě pivovaru, kde ochutnávky nebraly konce, ale neochutnat skvělé pivo ve sklepě pivovaru by byl veliký hřích. Ještě vše podtrženou neskutečně přátelským prostředím, které nám zaměstnanci pivovaru připravili.

Závěrem chceme zde poděkovat zaměstnancům pivovaru v čele s panem sládkem za opravdu krásný čas strávený v pivovaru i za milý pivní dárek, který jsme obdrželi všichni při odchodu. Přejeme pivovaru, aby se mu i nadále tak dobře dařilo a aby vařil vždy tak výborné pivo.

Fotografie si můžete prohlédnout zde.

Michal Vindeman SPP