Pražská relativní desítka 2008

V sobotu 10. května 2008 proběhl již desátý ročník Pražské relativní desítky, jehož je Sdružení přátel piva tradičním spoluorganizátorem. Jde o závod na 10 km, kde v každém dvoukilometrovém okruhu mohou závodníci vypít jedno pivo, za což se jim odečítají 3 minuty z celkového času. (Proto tedy název závodu obsahuje termín „relativní).

Letošní účast byla opět rekordní a celkový počet běžců přesáhl hranici 130 závodníků. Počasí nám po dvou méně vydařených ročnících přálo a o to více jistě všem chutnala jedenáctka roku z pivovaru Klášter, kterému velmi děkujeme za jeho sponzorský příspěvek nejen v podobě točeného piva. Pivovar Klášter zde tak SPP prezentovalo jako další z řady malých pivovarů, které se snažíme při této akci vždy široké veřejnosti představit.

Povedený den i závod doplnil bohatý doprovodný program určený převážně pro děti, kterým se zde jistě líbilo. Vedle běhu vodníka Kebuleho šlo o různé soutěže a hry (házení na cíl, shazování plechovek, házení šipkami apod.), nechybělo vystoupení šaška s jeho bláznivou pohádkou a nebo se děti mohli povozit na konících.

Přítomna byla i živá hudba v podání harmonikářů a občerstvení bylo zajištěno vedle piva teplým čajem a preclíky či chleby s uzeninou. Závod skončil a již nyní se můžeme těšit na ten další, začínající druhou desítku v pořadí. A nezapomňme zmínit ani motto tohoto závodu. „Nechceme přilákat sportovce k alkoholu, ale alkoholiky ke sportu“.