Degustace v pivovaru Krušovice

Napsat reportáž o této akci tak, aby nebyla označena ani jako reklama ze strany jedné a ani jako pomluva ze strany druhé je skutečně obtížné. Nicméně tento článek vzniknout musel. Již proto, že se ho zúčastnili oficiálně představitelé SPP a tudíž jeho místo je zde téměř povinné a také proto, že tak netradiční formu prezentace nových piv jsem u žádného jiného pivovaru ještě nezažil.
Neb způsob, kdy pivovar pozve a také přiveze na ochutnávku nových piv především své „známé odpůrce“ a to skutečně ze všech koutů republiky, je více než originální a odvážný a samozřejmě také chytrý. Společnost, která se zde sešla, byla opravdu velmi rozmanitá, přesto v naprosté většině všichni zúčastnění věděli, kdo odkud je a koho prezentuje. Součástí celé akce, kterou vedl vrchní sládek, pan Tomáš Kosmák, obchodní ředitel Heinekenu, pan Jiří Daněk a hlavní technolog, pan Ondřej Koucký, byla vedle prohlídky pivovaru i degustace desetistupňových piv, pro porovnání chutě a kvality vzorků.
 Degustace byla veřejná a neanonymní, přesto z ní vyplynuly velmi zajímavá zjištění. Nebudu zde z korektních důvodů říkat, s jakými vzorky z malých i velkých pivovarů byl vzorek Krušovic konfrontován, dokonce nebudu prezentovat ani neoficiální výsledky, ale rozhodně musím vyjádřit uspokojení, jakým výrazným způsobem se zlepšila pitelnost nejen tohoto piva, ale i všech dalších a pevně věřím i v další pozitivní trend, a to přesto, že  některé technologie jistě plně, jako SPP nepodporujeme. 
  Vzhledem k tomu, že náš web není ani diskuzní a ani zpravodajský a už vůbec nechceme vystoupit z rámce objektivity a nezávislosti, více informací o nových pivech od nás prosím nečekejte. Bohužel však vedle dobrých nových chutí v pivu Krušovice, musíme konstatovat i méně příznivé zprávy – neb nikdo ze skupiny Heineken se nedokázal jasně ohradit proti našim spekulacím o zavření pivovaru Zlatopramen, což jistě spíše hovoří ve prospěch těchto informací.  Ale třeba bude vše jinak a s poklesem výstavu především velkých pivovarů, začnou velké skupiny naopak nové pivovary znovu otevírat.. :o)

Tomáš Erlich

Fotografie z akce naleznete zde.