Festival Tajnosti piva a jeho příprava

Jak již jsme dříve avizovali našim členům, ve dnech 1.-3-10.2010 proběhne v Praze nový a netradiční pivní festival zaměřený na specifika jednotlivých regionů ČR a samozřejmě na malé a nejmenší pivovary.
  Sdružení přátel piva se stalo hlavním partnerem a koordinátorem celé akce. A čím se tato akce bude lišit od ostatních pivních festivalů a slavností v ČR? Odlišností je celá řada. Festival se bude odehrávat ve staré tovární hale v Praze a jeho ladění bude podobné např. pivnímu festivalu v rakouském Salzburku  (Festival der Biervielfalt), který též zosobňuje surový industriální styl místa, neboť tento festival se koná v bývalé slévárenské fabrice.
  Další odlišností je i velikost stánků. S jasně danými metry a parametry pro pivovary bez rozdílu na velikost (tak je to např. i u festivalu Slunce ve skle v Plzni – ale tam jde jen o přehlídku minipivovarů). Dále součástí vstupenky bude i festivalové univerzální pivní sklo s logem, které bude na místní poměry ve velmi nezvyklém objemu 0,25 l. Každý konzument tak bude mít ještě větší šanci ochutnat více druhů piv a porovnat vzorky mezi sebou. Navíc odpadnou i problémy, které na podobných akcích vyvstávají (se zálohováním skla, jeho zcizením apod.). Díky tomu se tak nedočkáte místy až kýčovitých hostesek jako na jiných festivalech ale o to více bude pro vás nabízeno pravého českého piva. Místo rozsáhlých kulturních ikon v programu můžete třeba absolvovat kurs vaření piva apod. A mimochodem, celá akce bude vedle vstřícného postoje ke konzumentům vstřícná i k pivovarům, které nebudou zatěžovány nesmyslnými poplatky a tím tak na všech akcích tohoto typu pak zcela a zákonitě prodělávají a jsou tam pouze proto, aby byly vidět. Tajnosti piva budou festivalem, který je k pivu i k pivovarům poprvé skutečně vstřícný. Na zdraví!
  PS: Chcete-li si prohlédnout místa, kde se budoucí festival možná bude konat, zhlédněte naši fotoreportáž z míst, která připadají v úvahu a kde přípravný tým hodnotil místní podmínky. A kdo poznal místa ve spodní části fotografie, již nyní ví, kde se festival bude konat….