Festival minipivovarů na Pražském Hradě

O pořádání degustačního festivalu malých pivovarů, který se konal 15.6. a 16.6.2012 jsme byli informováni předsedou SPP. Akci jsme sice nijak nezaštitovali, pouze jsme vypomáhali u výčepních zařízení. Všichni pivovarští se nemohli osobně zúčastnit, proto organizátoři najali pomocné síly. Z počátku jsem měla trochu obavy z čepování piva do malých degustačních sklenic, jelikož bylo avizováno, že dávka bude 0,75 dl. Obavy se ukázaly jako liché, neboť sklo bylo dobře navržené a pivo pěnilo minimálně. Výjimkou byla tradičně pšeničná piva, která pěnila ve velké míře a někteří brigádníci se s tím museli popasovat.

Dle ohlasu hostů se akce líbila, výběr piv z 50 minipivovarů byl nepřeberný a i se slunečným parným dnem se účastníci vypořádali. Dalo se posedět přímo u stánků na trávě, nebo v zahradách letohrádku.

Dle slov pořadatele, předsedy Českomoravského svazu minipivovarů Jana Šuráně, navštívilo akci 2300 lidí, což je na první ročník velmi slušné číslo. Na závěr bych tedy chtěla popřát pořadatelům z ČMSM hodně štěstí a odhodlání do dalších ročníků.

Více se dozvíte zde.

Marta Urbánková –  místopředsedkyně pivního sněmu