Malé pivní slavnosti v Litomyšli

a základě pozvání pana Koháka (majitele restaurace) jsem se zúčastnil akce nazvané „Malé pivní slavnosti“ v restauraci Veselka v Litomyšli. Jednalo se o první ročník podobné akce, tudíž se jen těžko dal odhadovat počet návštěvníků, který ale byl ve výsledku vcelku hojný.

Pan Kohák pro všechny připravil velmi zajímavou nabídku piv – vedle kompletního sortimentu piva a limonád z pivovaru Černá hora zde bylo možné ochutnat také dva speciály z pivovaru Náchod, a to pšeničný Weizen a Ale.

Pivní prožitek byl ještě umocněn nabídkou pivních specialit připravených v místní kuchyni (viz foto jídelního lístku), a také koktejlů připravených na bázi piva. Vedle velmi příjemné obsluhy bych ještě vyzdvihnul opravdu příznivé ceny – například nefiltrovaná sklepní desítka z Černé hory se zde čepovala za neuvěřitelných 16 Kč.

Případné zájemce o návštěvu v této restauraci bych zároveň chtěl upozornit na to, že mimo již zmiňované vynikající pivo z Černé hory zde můžou nějaký ten speciál ochutnat každý víkend. Více informací o restauraci Veselka najdete na www.veselka.lit.cz.

Nezbývá než poděkovat za velmi vydařilou akci a popřát panu Kohákovi hodně zdaru v provozování jeho restaurace a podobných akcí.

Za Sdružení přátel piva,
Jiří Dolejš