Návštěva pivovaru Chotěboř

V pátek 7.5.2010 navštívilo naše sdružení pivovar v Chotěboři, který byl v loňském roce postaven a zprovozněn. Je to po 33 letech první nový průmyslový pivovar v České republice. SPP proto udělila pivovaru v roce 2009 cenu Pivní počin roku.

01

Pro SPP to byla letos ojedinělá událost a to hned ze dvou důvodů. Za prvé to byla návštěva na zelené louce nově vybudovaného moderního pivovaru a zároveň šlo o první společnou akci Sdružení přátel piva a  sdružení Přátel piva Ferdinand, za které se ji zúčastnili předseda PPF p. Ondřej Špaček a další člen PPF. Průvodci po pivovaru, který má 12 zaměstnanců a v současné době vaří 5 druhů piv, nám byli ředitel pivovaru ing. Moravec a sládek pivovaru p. Záruba. Pivovar, který vaří vynikající a velmi výrazně chuťově oslovující desítku, výbornou dvanáctku i speciála, karamelovou třináctku, velmi příjemnou černou dvanáctku a i chutné nealko, je řešen velmi moderně a prostorově úsporně. Přestože pivo vaří tradiční českou technologií, používá moderní počítačové metody,což umožnilo i velkou úsporu místa a pracovních sil. Po exkursi pivovarem byla pro nás připravena také degustace všech vyráběných piv a nám všem nezbylo než jen upřímně chválit kvalitu piv a popřát oběma zástupcům pivovaru, aby v této nelehké době prorazili na český trh a stali se nejen regionální, ale také celorepublikově známou značkou.

Při této velmi milé akci došlo také k setkání předsedy SPP p. Ericha a předsedy PPF p. Špačka. Oba předsedové se dohodli na další úzké spolupráci obou sdružení a vzájemnou podporou při různých akcích oslavující kvalitu tradičního českého piva.

Na závěr všichni děkujeme oběma našim skvělým a pozorným hostitelům pivovaru v Chotěboři za opravdu krásný čas strávený v jeho prostorách a věříme v další spolupráci mezi pivovarem a našim sdružením SPP.

Foto z této akce si můžete prohlédnout  zde nebo ve fotogalerii

Autor: Michal Vindeman SPP