Setkání v benešovském pivovaru Ferdinand

Ferdinand

V sobotu 4. 12. se za mrazivého dne uskutečnilo na pozvání benešovského pivovaru Ferdinand skvělé a vřelé setkání našeho sdružení SPP, sdružení Přátele piva Ferdinand (PPF) a ředitele a sládka pivovaru Ferdinand pana Lebedy. Pan Lebeda se ukázal jako skvělý a pozorný hostitel, vynikající průvodce a svým velmi přátelským přístupem přispěl velkou měrou k úspěchu této akce. Jednalo se také o první oficiální setkání SPP a PPF. Velký význam této akce podtrhl i fakt, že se akce zúčastnili oba předsedové organizací, za SPP Tomáš Erlich a za PPF Ondřej Špaček.

Hned na úvod po přípitku na úspěch pivovaru a další vzájemnou spolupráci obou organizací došlo k prvnímu rozhovoru obou předsedů a panem Lebedou. Potom jsme se všichni odebrali na prohlídku pivovaru, který i bez moderní technologie vaří poslední roky stále lepší pivo a hlavně i více druhů piv. Poslední dítě pivovaru je výborný patnáctistupňový d´Este. Prohlídka začala na sladovně a nutno podotknout, že sladovnou se už bohužel mnoho pivovarů pochlubit nemůže. Poté jsme navštívili varnu, spilku a ležácký sklep. Na každém kroku je vidět historie pivovaru, která se už dnes díky moderním technologiím jinde hodně vytrácí. Po návratu z prohlídky zpět do salónku pivovaru, pak při pití výborné dvanáctky a patnáctky a chutném občerstvení, probíhaly přátelské rozhovory mezi všemi členy obou organizací a panem Lebedou.

Pivovar vstal před čtyřmi lety prakticky z mrtvých a díky majitelům, kteří mají opravdový zájem, aby pivovar vyráběl kvalitní pivo, a výbornému sládkovi dnes stoupá vzhůru na pivním nebi a mi mu upřímně přejeme, aby jeho hvězda zářila stále silněji.

Závěrem za všechny naše členy chci poděkovat pivovaru Ferdinand, hlavně Lebedovi za krásnou sobotu prožitou v pivovaru. Věřím, že tato akce byla první vlašťovkou ve spolupráci pivovaru, sdružení PPF a SPP. Fotografie z akce si můžete prohlédnout zde

Skupinové foto

Autor: Michal Vindeman