Exkurze v klášterních pivovarech na Strahově a v Břevnově

V úterý dne 23. října 2012 se konala hned „dvojitá klášterní prohlídka“, neboť členové SPP v rámci exkurze s chutnávkou měli možnost v jeden den obejít hned dva pražské klášterní pivovary.

 V počtu dvanácti lidí jsme začali akcí v Břevnovském klášterním pivovaru Sv. Vojtěcha, kde se nás ujal spolumajitel pivovaru, pan Ing. Petr Janík, který nám poskytl nejen vyčerpávající informace o historii pivovarnictví na Břevnově a stavbě nového pivovaru, ale samozřejmě o všech pivech, která se zde vaří a která jsme dostali přímo z „ležáckých“ tanků ochutnat. Jedna lahůdka střídala druhou a přestože venku pršelo, nám všem svítilo to správné „zrzavé“ sluníčko.

A aby toho nebylo málo, po skončení prohlídky nás šekal bonusový program v podobě návštevy Klášterního pivovaru Strahov, kde nás již čekal spolumajitel pivovaru pan Marek Kocvera a po krátkém přípitku jsme již ochutnávali v předpremiéře – ve sklepě teprve zrající – vánoční sváteční speciál. Skutečně úžasné pivo. A nezůstalo jen u něho, o čemž svědčí zejména náš „zápis“ v knize hostů.. :))

Fotogalerii z akce najdete zde:

 

Ing. Petr Janík čepuje z tanku Imperial Pilsner Benedikt

Ing. Petr Janík čepuje z tanku Imperial Pilsner Benedikt