Červnová návštěva pivovaru Antoš ve Slaném

035

Za nepříliš vlídného červnového dne navštívila naše skupinka členů SPP Pivovar Antoš ve Slaném. Velmi příjemné prostředí restaurace v minipivovaru, kde se nachází také varna ,jen zvýšilo touhu poznat nejen pivovar, ale hlavně jeho piva. A tak jsme se pustili do ochutnávky všech piv, které byli ten den v nabídce. Postupně jsme ochutnali tyto piva: Slánského Raracha 10°, Antošův ležák, Polotmavou třináctku, ale i Letní Slánskou Pšenku.

Ač máme každý jinak mlsný jazýček, všichni jsme se shodli, že piva jsou velmi dobrá s vyváženou vůní a chutí. K dobrému pivu patří i dobré jídlo a ani v tomto nás kuchyně pivovaru nezklamala. Nakonec přišel zlatý hřeb návštěvy a to prohlídka vlastního pivovaru. Pan David Máša, sládek pivovaru, neměl zrovna čas, a tak se prohlídky ujal podsládek pivovaru pan Stanislav Bořek, v jehož podání se jednalo nejen o zajímavou, ale i o vtipnou prohlídku. Ve sklepě došlo i na ochutnávku piva přímo z tanků a opět se potvrdilo, že pivovar vaří opravdu výborné pivo. Podzemní prostory pivovaru jsou zajímavé nejen z pivovarského hlediska, ale také z historického, neboť se zde nachází krásné sklepní prostory.

Dojmy z návštěvy pivovaru Antoš ve Slaném máme opravdu jen ty nejlepší a to nemůžeme říci po každé, když navštívíme nějaký pivovar. Přejeme pivovaru, aby vařil stále tak dobré pivo a rádi se sem zase někdy vrátíme.

Fotografie si můžete prohlédnout zde.

Michal Vindeman