Návštěva Pivovaru Platan v Protivíně a Pivovarského dvoru na Zvíkově

042

V pátek 18.1.2013 jsme navštívili Pivovar Protivín a Pivovarský dvůr Zvíkov. Hned na začátku musím podotknout, že ten den byla sněhová kalamita, právě v jížních Čechách napadlo opravdu hodně sněhu, to je vidět i z fotografií pořízených z této nakonec velmi vydařené akce.

Pivovarem Protivín nás provázel člověk z nejpovolanějších, ing. Michal Voldřich, hlavní sládek Pivovaru Protivín a taky spolumajitel Pivovarského dvora na Zvíkově. Pivovar, jenž je v současné době v majetku Pivovarů Lobkowicz, má velmi dlouhou historii vaření piva s velmi krásnou varnou, zřejmě nejhezčí v republice, jak jsme se od pana Voldřicha při prohlídce kromě jiného dozvěděli. Samozřejmě, že nechyběla ochutnávka piva přímo ze sklepa a opravdu skvělého piva. Však jedno ze dvou piv, které jsme ochutnali, byl na prosbu našeho předsedy SPP opravdu luxusní černý speciál Merlin. Po prohlídce a ochutnávce v pivovaru jsem se  přesunuli do pivovarské restaurace, kde pokračovala naše ochutnávka další piv z produkce pivovaru. V pozdním odpoledni jsme se přesunuli do Pivovarského dvora na Zvíkově.

Na Zvíkově se naším průvodcem stal vrchní sládek pivovaru, Vladimír Ličman, v jehož podání je prohlídka pivovarského zázemí nejen poučná, ale i velmi zábavná. A že pivu opravdu rozumí, se můžete přesvědčit stejně jako my, při návštěvě Pivovarského dvora na Zvíkově a ochutnávce opravdových TOP piv, jako Rarášek, Zlatá Labuť a nebo nejsilnější pivo u nás Královská Zlatá labuť ,polotmavý extraspeciál 26°.

Děkujeme touto cestou panu Voldřichovi a panu  Ličmanovi nejen za čas, který nám věnovali, ale hlavně za to, co vaří , protože nám to opravdu chutná. Foto si můžete prohlédnout zde.

112

Michal Vindeman