25.pivní slavnosti v Táboře

Ani letos naše sdružení nechybělo na jubilejních 25.pivních slavnostech v Táboře a opět se podle ohlasu představilo ve velmi dobrém světle a to jak prezentací piv, tak i zapůjčeným novým exkluzivním výčepním zařízením firmy Lindr.

 

Na jubilejních 25. pivních slavnostech v Táboře nemohl pochopitelně chybět ani stánek Sdružení přátel piva. Jako již tradičně jsme se na něm zaměřili na propagaci piva z menších regionálních pivovarů.

 

Letos jsme na stánku prezentovali celkem jedenáct druhů piv od osmi pivovarů z Čech, Vysočiny, Moravy a Polska. Umožnila nám to, rovněž tradiční, spolupráce se společností Lindr, která nám vybavila stánek novou luxusní šestipípou.

 

Kromě moderní mosazné úpravy zaujaly i svítící štítky, které ihned upoutaly pozornost příchozích, jež tak ihned věděli, co je na čepu.

 

Na chodu stánku se během slavností podílelo jedenáct členů SPP, kteří zajistili postupně stavbu zařízení, hlavní náplň, tedy prezentaci sdružení a čepovaných piv, i následné rozebrání stánku.

 

Pokud jde o sortiment piv, vsadili jsme na osvědčené hity z minulosti, jako byli klasický ležák Harrach či zázvorový speciál. Pokračovala i spolupráce s pivovarem Hostivar, který se letos prezentoval polotmavým ležákem. „Jeho tradiční“ IPU lepost zastupoval frýdlantský pivovar, a byla to „náhrada“ více než důstojná.

 

Zajímavostí byl i pšeničný weizenbock polského pivovaru Amber, ke kterému čeští pivaři přistupovali různým způsobem. Ti, co ochutnali z touhy poznat něco nového, většinou konstatovali solidní chuť piva. Úspěch ale slavila všechna námi nabízená piva, takže jsme vrátili pivovarům drtivou většinu sudu prázdnou. J

 

Na čepu byly tyto piva:

Vimperk – zázvorový speciál 13°

Amber (Polsko) – pšeničný weizenbock

Malostránský pivovar – ležák 12° Harrach

Hostivar – polotmavý ležák

Ruprenz – výčepní pivo + ležák

Frýdlant – ALE Albrecht IPA 17

 

 

Velký zájem byl tradičně rovněž o pivovarské suvenýry, typicky o etikety či tácky. Ale také o novou knihu Český pivní atlas, kterou jsme ve spolupráci s jejím spoluautorem Kryštofem Maternou návštěvníkům nabízeli. S počtem prodaných kusů knihy vyslovili autoři spokojenost.

 

Nezbývá než konstatovat, že účast našeho sdružení na slavnostech v Táboře opět splnila očekávání, a po krátkém oddechu začneme již brzy s přípravou účasti v roce 2016.

 

Tabor 2015

Karel Líbal

 

Fotogalerie z akce k vidění zde: