Desáté výročí akce V Březnu na Břeňáka

029

Na první jarní den se sešli jako každý rok, příznivci piva s lidskou tváří, s tváří pana Viktora Cibicha, který na nás hledí z etiket piva Březňák, pivovaru Velké Březno. Letos to bylo setkání obzvláště slavnostní, protože jsme se sešli s vojenskými veterány z Babin a lidmi z pivovaru Velké Březno u hrobu pana Cibicha již po desáté. Po tradičních krátkých projevech u hrobu Viktora Cibicha,za čestné stráže veteránů z Babin,  které za SPP přednesl jak jinak než duchovní otec tohoto setkání Zdeňek Šťastný a za pivovar Velké Březno, také již tradičně sládek pivovaru Michal Rouč jsme se odebrali na oslavu výborného piva přímo ke zdroji, tedy do pivovaru.
Zde nás všechny přivítal opět sládek Michal Rouč, který v tento slavnostní den připravil pro nás zajímavost – párování jídla s určitým druhem piva, dnes to bylo konkrétně 12° a 14° pivo. Tato kulinářská zajímavost se setkala s velkým ohlasem a k diskuzím, ale ještě předtím nás zástupce marketingu společnosti Heineken, Jakub Marek, seznámil s vizí budoucnosti piva a pivovaru Velké Březno. I toto marketingové představení vedlo k dotazům a k otázkám hlavně o budoucnosti vaření piva v tomto malebném pivovaru ve kterém od ledna letošního roku již nepracuje lahvárna.
A po tomto delším, ale zajímavém úvodu na jehož konci věnoval pivovar všem pamětní triko k 10. výročí setkání již začala volná zábava během níž došlo i na  již tradiční prohlídku pivovaru.
Akce se opět vydařila k plné spokojenosti všech zúčastněných a tak všichni věříme, že příští rok načneme další desetiletí našich krásných společných setkání.Fotografie z akce si můžete prohlédnout zde.

Michal Vindeman