Dny českého piva startují

Dny českého piva startují 27.9 a potrvají celý týden. Na tiskové konferenci Českého svazu pivovarů a sladoven které jsme se účastnili a který tuto akci pořádá, to potvrdil výkonný ředitel svazu, pan Ing. Vladimír Balach.

 Místo jednoho dne se tak akce bude konat v jednotlivých podnicích hned několik dní. Akce začne symbolicky 27.9.2015 v 18:00 hod symbolickým nrážením sudů a skončí v sobotu 3.10.2015. Ve vybraných městech se zahájení zúčastní také sládci, starostové či další představitelé města. Akci podpoří přes 6.000 podniků to nikoliv centrálně organizovaně, ale jednotlivě, např. speciálním pivním menu, pivními speciály, či návštouvou místních sládků.

Novinkou je dne otevřených pivovarů, které se uskuteční v sobotu 3.října, někde půjde dokonce o noc otevřených dveří. Cílem celé akce je vybudovat silnou tradici oslav Dnů českého piva a posílit konzumaci čepovaného piva, která klesá na úkor lahvového.

Za pivovary se zúčastní akce přes 90 pivovarů a minipivovarů. Součástí kampaně je i velká bilboardová kampaň, lepší webová prezentace a speciální programy párování piva a jídla.

CAM03697