Návštěva královského pivovaru Krušovice

Poslední zářijový den navštívilo naše Sdružení přátel piva velký pivovar skupiny Heineken ČR, pivovar Krušovice, který leží v malebném údolí rakovnického kraje ve stejnojmenné obci.

Pivovar byl založen r. 1581, od r. 1583 je to královský pivovar Rudolfa II. Pivo se v něm vaří dodnes. Díky jeho umístění nemá tento pivovar problém s prostory, a tak se může i bez větších problémů rozrůstat, což jsme viděli při naší prohlídce pivovaru, kde byl naším milým průvodcem ředitel pivovaru pan David Hořejší. Měli jsme dokonce možnost vidět stáčírnu plechovek, která byla spuštěna jen několik dní před naší návštěvou. Po zajímavé exkurzi pro nás bylo připraveno velmi příjemné překvapení v podobě posezení v pivovarské restauraci, kterého se zúčastnil i současný sládek pivovaru pan inženýr Igor Mandryš. Povídání s panem sládkem bylo při popíjení zlatavého moku velmi zajímavé a poučné. Dozvěděli jsme se i spousty zajímavých věcí a plánů do budoucna, které se v pivovaru chystají.

Na závěr bychom chtěli poděkovat za velmi příjemný čas strávený v pivovaru a doufáme, že se sem zase v budoucnu přijedeme podívat. Fotografie si můžete prohlédnout zde.

 

 

DSCF1142

 

Michal Vindeman