Turné po minipivovarech Plzeňska

Ve čtvrtek 14.5 za pěkného jarního počasí jsme vyrazili mikrobusem po plzeňských minipivovarech. V plánu jsme měli navštívit celkem čtyři a to jsme poctivě dodrželi.
První naše zastavení bylo v Joe´s Garage Brewery, kde spolumajitelem není nikdo jiný než sládek, technolog, stavitel minipivovarů a skvělý vypravěč pan Josef Krýsl.  Ten nám zde se svým synem připravil opravdu krásný zážitek nejen poutavým vyprávěním o pivu a stavění minipivovarů, ale i skvělými pivy z jeho sklepa, které jsme mohli ochutnat.

015    004

Ač se nám zde opravdu líbilo, museli jsme se rozloučit a jet dál neb nás už čekal v pivovaru Purkmistr v Plzni Černicích manažer pivovaru a také náš průvodce pivovarem pan Petr Míce. Také zde byla prohlídka a hlavně výklad o počátcích pivovaru velmi zajímavý a pohled na otevřené spilky rozehřál naše srdce.

 037    035

Po obědě v pivovaru Purkmistr  jsme se vydali na třetí zastavení jara, do Dobřan do hotelu Modrá hvězda na krásném dobřanském náměstí. Zde nás srdečně uvítal a pivovarem nás provedl člověk nejpovolanější se stálým ůsměvem na tváři, sládek pivovaru, pan Petr Petružálek. Po prohlídce provozu pivovaru nám pan sládek promítl film, kde osobně vysvětluje alchymii vaření piva a provádí pivovarem a to vše jsme sledovali při popíjení velmi chutných dobřanských piv.

043    054

No a čekalo nás poslední zastavení našeho putování, pivovar čtvrtý U bizona v Čižicích, kde byl našim průvodcem pam majitel a sládek Robert Beneš. Také tento minipivovar má své velké kouzlo nejen tím, že i přes nejednoduché podmínky, kdy třeba varna je na opačné straně budovy než zbylé části pivovaru, ale třeba i ne přímo typickou varnou domácí výroby vaří velmi dobré a chutné pivo nejen pro místní štamgasty ale i pro hosty z širokého,dalekého okolí. Prostředí je zde doslova domácké a o to vřelejší. Moc se nám zde líbilo a o to méně chtělo odjet domů.

      099             076

Výlet po minipivovarech plzeňska se prostě vydařil, tak jako  slunečné jarní počasí toho dne a my už plánujeme další návštěvy minipivovarů.
O úspěšnosti akce se můžete přesvědčit na fotografiích zde.

Michal Vindeman SPP