Velkopáteční pivochod na Velký Blaník 3. 4. 2015

Jako obvykle jsme se sešli před 9 hodinou na „Raketě“ ve Vlašimi. Již dopředu jsme věděli, že účast bude slabší, jelikož pár členů bylo na dovolené nebo v práci a nikdo jiný z SPP taky nedorazí. Postupně jsme se sešli a bylo nás 5 :-) i přes velmi chladné počasí. Během popíjení prvních piv jsme se rozhodovali, zda nepůjdeme z Vlašimi do Kondrace pěšky a nebo jako obvykle nepojedeme autobusem.

Rozhodli jsme se jít pěšky, ale poté, co jsme došli na rozcestí, kde doleva to bylo na Kondrac a rovně k další restauraci Vorlina….rozhdli jsme se ještě doobčerstvit a poté jsme vyrazili obvyklým autobusem směr Kondrac, ale už jen v počtu 4 lidí, jelikož jeden člen měl odpoledne něco neodkladného a nemohl s námi pokračovat.

V Kondraci jsme dali polévku, někdo jídlo, piva a pokračovali pěšky po stezce na Velký Blaník. Během výstupu jsme nepotkávali moc lidí, počasí bylo chladné, ale celkem se vyčasilo a svítilo i sluničko. Na rozhledně bohužel neměli točené pivo s tím, že včera tady nebyl nikdo a dneska taky moc ne, když je takové počasí a nemělo by cenu narážet. Smůla pro nás byla, že ani plechovek neměli dost a museli jsme pít třetinky Staropramene (nějaké vývozní) za nekřesťanské peníze, ale žízeň je žízeň :-D. Polovina týmu udělala i výstup na rozhlednu, kde byl kupodivu pěkný výhled.

Po sestoupení do Louňovic pod Blaníkem jsme se naobědvali, zapili to zlatým mokem a čekali na autobus. Když měl asi za 3 minuty jet, chtěli jsme jít ven a zjistili jsme skrz okno, že autobus odjíždí. Jeden z nás odjel a volal kde jsme, že on je v autobuse (bylo to tím, že byl na WC a byl venku dříve a již si myslel, že tam taky sedíme, zbytek zařídilo již x-té pivo). Vrátili jsme se zpět do restaurace popíjet a čekali jsme na odvoz autem, který jsme si poté domluvili.

Po příjezdu do Vlašimi jsme zakončili naší pivní cestu na bowlingu Vorlina zbylým přídělem piv. I přes chladné ale slušné počasí a nižší počet účastníků si myslím, že se pochod povedl a již nyní se těšíme na Svatováclavský pivochod. Několik fotografií si můžete prohlédnout zde.

Pivu zdar

Jarda H. (místopředseda SPP Vlašim)