25.slavnosti Pivovaru Ferdinand

V sobotu 10. 9. 2016 se uskutečnilo 25. setkání na slavnostech pivovaru Ferdinand v Benešově. Tato pivovarsko-kulturní akce získává rok od roku více příznivců, kteří přijdou ochutnat nejen výborné pivo Ferdinand, ale také si přijdou poslechnout živou hudbu, kterou obstarává vždy několik hudebních skupin. Letos přálo i teplé počasí, které násobilo chuť na zlatavý mok. Pivovar Ferdinand nabídl na slavnostech 8 druhů piv a to od nealko piva až po  15° pivo d´Este.

Slavnosti zahájil člověk z nejpovolanějších, ředitel a sládek pivovaru Ferdinand pan Jaroslav Lebeda, který v krátkém proslovu seznámil přítomné nejen s pivy na čepu, ale i s lidmi na stáncích, protože pivo zde točili výhradně zaměstnanci pivovaru, tudíž vše bylo v nejlepších rukách.

Akci podpořilo svojí přítomností také několik členu našeho sdružení SPP, kteří se zde setkali nejen s ředitelem panem Lebedou, ale i členy naši partnerské organizace Přátelé piva Ferdinand. Samozřejmě došlo na ochutnávku piv a na nástin společných plánů do budoucna.

Děkujeme pivovaru Ferdinand za pěknou akci, přejeme mu šťastnou budoucnost a těšíme se na další společná setkání.

 SPP Michal Vindeman