Jedenácté setkání v Březnu na Březňáka

Tak jako v předešlých deseti letech, také letos se sešli příznivci piva Březňák a pivovaru Velké Březno. Toto jedenácté výročí bylo o to slavnostnější, že letos uběhne 160 let od narození a 100 let od úmrtí přednosty nádraží Velké Březno, člověka, který dal pivu Březnák tvář, pana Viktora Cibicha.

 

Naše setkání se již tradičně začalo u hrobu pana Cibicha, kde za krátkého projevu Zdeňka Šťastného, člena Sdružení přátel piva (SPP), jednoho ze zakladatelů této dnes již vyhlášené akce a ředitele a vrchního sládka v jedné osobě pana Michala Rouče byly položeny věnce na památku této osobnosti. Pan Štastný poděkoval nejen pivovarským z Velkého Března, ale všem pivovarským, aby i nadále vařili dobré a poctivé pivo. Jako vždy stála u hrobu čestná stráž vojenských veteránů z Babin. Po této pietní akci se všichni účastníci vydali do nedalekého pivovaru Velké Březno, kde již byla připravena tradiční oslava s ochutnávkou piv pivovaru Velké Březno v čele s polotmavým speciálem uvařeným speciálně pro tuto akci  a samozřejmě již tradiční prohlídka pivovaru, kde všichni viděli co všechno se změnilo a udělalo, aby pivovar vařil stále velmi dobré pivo.

 

I když venku nevládlo příliš jarní počasí, v pivovaru byla skvělá a vřelá nálada, která opět dokázala, že setkání pivovarských z pivovaru Velké Březno se Sdružením přátel piva, veterány z Babin a dalšími příznivci piva Březňák má velkou budoucnost.

Fotografie z akce si můžete prohlédnout zde

                                                                                  070

Michal Vindeman SPP