Předvánoční návštěva polského Krakówa

Na začátku posledního měsíce roku navštívilo naše Sdružení přátel piva Kraków, krásné, starobylé město v Malopolském vojvodství, které leží na řece Wisle a které dlouhá staletí bylo hlavním městem Polska. Historie zde na člověka dýchá prakticky na každém kroku. Ale naše návštěva toho města byla tentokrát více zaměřena na pivovary v tomto městě a na pivní bary a protože je již čas vánoční, také na prohlídku vánočního tržiště nejen na náměstí, ale v jedné z nejstarších tržnic v Evropě.

Nejprve jsme však navštívili pivovar Lubicz, kde kromě prohlídk byl pro nás připraven i velmi chutný oběd a ochutnávka všech piv, které byly momentálně v pivovaru na čepu. Po tomto zahřívacím kole se většina přesunula do pivovaru Stara Zajezdnia, kde nás také čekala ochutnávka s prohlídkou pivovaru. Pak už jsme se rozdělili, na skupinky, z nichž jedna navštívila pivovar Tea Time a  pivní bar Viva La Pinta a další skupinky se rozešli po městě za památkami a také za vánočními nákupy. Všichni jsme se pak sešli na společné večeři a ochutnávce piv v pivovaru C&K Browar, který je umístěný v krásných sklepních prostorách a poslední naše společná zastávka před cestou zpět domů byla v pivním baru Multi Qliti Tap baru, kde jsme si mohli vybrat z bohatého výběru piv a to i z českých pivovarů.

I přes svou časovou náročnost byl předvánoční výlet do polského Krakówa určitě po všech stránkách úspěšný a určitě tomu přispělo i setkání s našimi polskými přáteli z Bractwa piwnego, kteří nám dělali nejen průvodce, ale i překladatele.

Fotografie si můžete prohlédnout zde a nebo zde:

                                                    202

Michal Vindeman SPP