CraftBierFest Vienna

CraftBierFestChladný víkend 25.-27.11.2019 byl věnován pivní Vídni a zdařilému CraftBierFestu (místo původně plánovaného adventnímu zájezdu). V pátek jsme dorazili do Vídně poměrně pozdě – díky zpoždění našeho autobusu a nebylo tak  již příliš času na pivní radovánky ve Vídni, ale vše jsme se rozhodli si vynahradit druhý den. První zastávkou byla zcela nová MEGApivotéka s PIKOpivovarem – Mutter Milch.  Shodou okolností ten den slavili právě první rok své činnosti. Pivotéka prodává mimo jiné 1200 druhů piva z celého světa, i velmi exkluzivních a pivovar vyrábí pro svou potřebu 3 druhy piva (+ ostatním zájemcům vaří piva na přání). Ač jsme nebyli nahlášeni, ihned se naší skupiny ujal provozní a také milá mladá paní sládková. Ochotně nás provedla pivovárkem a dostali jsme ochutnat ZDARMA! všechny druhy místních piv.
Po této skvělé zastávce následovala individuální procházka po známých pivovarech vídeňských, vč. např. věhlasného pivovaru 1516. A odpoledne jsme se již vydali do Marx Halle na CraftBierFest. Festival byl tak trochu nejprve skryt, ale nakonec nás velikost haly překvapila, ač sál nebyl zaplněn pivovary tak, jak jsme si asi všichni představovali. Přesto zde bylo možné ochutnat nezměrné množství piv. Úroveň nabízených moků však byla částečně zklamáním, nejlepší piva (vedle českého koutku) nabízeli maďarské a slovinské minipivovary, zejména úžasné portery a stouty.
V neděli většina výpravy SPP korzovala po Prateru (někteří zkusili i nějakou tu atrakci), ale hned po obědě jsme spěchali do též nového craftového pivovaru 100Blumen, kam jsme byli díky souhře náhod a jejich skvělé pohostinnosti byli pozváni, a kde jen pro nás mimořádně otevřeli a dokonce připravili domácí grilování. Úžasná domácí atmosféra byla krásnou tečkou celého zájezdu (vč.místního bocku) a pivovar, který je ukryt v zadním traktu bývalé dílny(?) a který otevírá jen 1-2x týdně, je skutečně krásnou ukázkou novodobého Craft pivovarnictví….

Malá fotogalerie z akce zde: