Minipivovary – Linz a okolí

Linz V sobotu 13.10.2019 se konal další ze zájezdů SPP za hranice vlasti. Na programu byly  tentokrát minipivovary z města poměrně nedaleko od českých hranic – průmyslového Lince a jeho okolí. Program začal již brzy ráno v nově otevřeném pikopivovaru Marktbrauerei v centru na tržnici, kde byla pro nás již připravena gulášová polévka, výčep s krásně zlatavými a úžasnými pivy a venkovní lavice a stoly. To vše ještě za úžasně slunného, letního počasí. Pan majitel David Schobesberger byl skvělým hostitelem a společníkem a kdo zůstal až do konce – dozvěděl se plno zajímavostí nejen o jeho skvělých pivech, ale i pivovaru samotném. Někteří tak neučinili, neb pospíchali do dalšího minipivovaru Josef, který ale nebyl na oficiálním programu akce – a zdaleka nebyla jeho produkce tak kvalitní, jako právě v Marktbrauerei.
Jako druhý v pořadí byl pivovar Brauhaus Traun – na úplném kraji města, bohužel bez možnosti si ho projít důkladně a s pivy které sice neurazí, ale ani nenadchnou…
Na závěr – dalo by se říci již tradičně – jsme navštívili pivovar Floriani Braü, jehož sympatický majitel Rudolf Kölbl sice letos nebyl přítomen, nicméně atmosféra říjnové zahrádky s rozpečenými preclíky, klobáskami, čerstvou bílou nasolenou ředkví, výhledem na pole se zapadajícím sluncem s hudbou v pozadí – je skutečně jedinečná a hlavní důvod, proč se sem stále vracet.. ;)
Fotogalerie z akce k nalezení zde: