Pivní putování s panem Josefem Vaclem

 Ve středu 12.3.2020 se v šalandě pivovaru Cobolis konalo setkání, volně navazující na tradiční akci, „Na pivo se sládkem“.  Tentokrát ale mezi nás zavítal a naše pozvání přijal pan Josef Vacl, který mnoho let zastupoval Český svaz pivovarů a sladoven a zároveň procestoval nejen pivovarský svět. Tento večer byl pak věnován především povídání o jeho návštěvě pivaru Level 33 v Singapuru, což je nejvýše postavený městský pivovar na světě ( v posledním patře místního mrakodrapu ). Povídání u piva to bylo velmi příjemné a uteklo velmi rychle. Po diskuzi následovala ještě prohlídka pivovaru se sládkem roku, Pavlem Paloušem a ochutnávkou piva přímo z tanků. 

K textu ještě dvě informace:

Ing. Josef Vacl je náš velký propagátor a mimo jiné napsal obsáhlý článek o historii i současnosti SPP do časopisu Potravinářská Revue. Děkujeme za podporu.

A tento večer byl poněkud výjimečný. Nejen naším hostem, ale také tím, že šlo na dlouhou dobu poslední akci díky karanténním omezením ze strany vlády ohledně Coronaviru a byl to také poslední večer, kdy se ještě ( byť už časově omezeně ) smělo do restaurací před nucenou dvouměsíční pauzou, výrazně likvidační zejména pro mnoho restaurací, které se projeví zřejmě po prázdninách. O problémech zejména restauračních pivovarů ani nemluvě….

Obrázky z akce najdete zde: