23.Táborské pivní slavnosti

Začátkem února letošního roku se v táborském hotelu Palcát uskutečnily již 23. Táborské pivní slavnosti. Naše Sdružení přátel piva se těchto slavností zúčastnilo již po páté. Také letos jsme zde zastupovali minipivovary a to dokonce hned čtyři, Šumavský pivovar Vimperk, Únětický pivovar, Želivský klášterní pivovar a Malostránský pivovar Velké Meziříčí.  Na stánku jsme měli ještě jedno pivo a to s názvem TŘI SESTRY, které vaří Pivovary Lobkowicz pro hudební skupinu Tři sestry. Stejně jako předcházející roky, se točilo pivo na výčepním pultu poskytnutém zdarma od firmy Lindr – chladicí a výčepní technika CZ. Jejich šestikohoutový výčepní pult byl opravdu vytížený. Točilo se pivo Únětice 10° a 12°, Zázvorový speciál z Vimperka, Medový speciál Harrach 14°, polotmavý ležák Haštal 12° a Milo American Pale Ale 12° a neposledně pivo Tři sestry. Třetí den slavností, se uskutečnila v rámci propagace piva Tři sestry u našeho stánku autogramiáda skupiny Tři sestry, která byla velkým zpestřením táborských slavností.

Letošní 23. Táborské pivní slavnosti se opět pro SPP vydařily, a to nejen díky skvělým pivům, které naše sdružení propagovalo, ale samozřejmě i firmě Lindr – chladicí a výčepní technika, jejíž zařízení po celou dobu fungovalo naprosto bez závad.

Všem, kteří nám jakkoliv pomohli velice děkujeme. Děkujeme také panu Srbovi, majiteli agentury Revel, který nám vždy vychází velmi ochotně ve všem vstříc. Těšíme se na další již 24. Táborské pivní slavnosti.

Fotografií z této úspěšné akce je mnoho a dokazují, že je to akce nejen plná piva a veselí. S laskavým dovolením fotografa a publicisty Davida Peltána uveřejňujeme odkazy na jeho fotky ze slavností a to zde, zde, zde, zde a zde. Další fotky z podpisové akce skupiny Tři sestry jsou k vidění zde. A zde si ještě můžete prohlédnout fotky od našich členů.

47

Michal Vindeman SPP