SPP opět v Táboře úspěšně představilo minipivovary

Už tradičně se únorových Pivních slavností Tábor zúčastnilo i Sdružení přátel piva. Sehraná parta kolem předsedy Pivního sněmu Michala Vindemana znovu na svém stánku prezentovala především minipivovary.

Přípravu, instalaci, obsluhu i následné vyklizení stánku se zúčastnilo celkem patnáct členů SPP, kteří podle svých časových možností zajistili vše potřebné.

Díky, opět tradiční, spolupráci s výrobcem výčepních zařízení Lindr jsme letos nabízeli návštěvníků slavností a našeho stánku šest druhů piv.

 Na stánku SPP se prezentovaly:

Pivovar Hostivar, H-Ale

Minipivovar Veselka Litomyšl, Bedřichova jedenáctka

Šumavský pivovar Vimperk, zázvorový speciál 13°

Radniční pivovar Jihlava, e-IPA

Pivovar Jelínkova Vila Velké Meziříčí, světlý ležák 12°

Pivovary Lobkowicz, světlý ležák značky Tři sestry

 Rozmanitá nabídka různých typů a stupňovitosti piv návštěvníky slavností zaujala a prakticky veškerý sortiment dříve či později milovníci piva z našich zásob vysosali.

 Potěšitelné bylo, že se stánek SPP na slavnostech stal i místem setkávání pivovarských odborníků, takže i pro obsluhující členy SPP bylo toto neoficiální fórum často obohacující o nové informace a náměty.

 Závěrem se zcela jistě sluší poděkovat organizátorům Slavností piva v čele s panem Aloisem Srbem za vstřícnost, se kterou vyslyšel všechny naše prosby a náměty a přispěl tak k naprosto pohodovému a klidnému průběhu slavností ze strany SPP.

Karel Líbal

 

Pár obrázků z našeho stánku najdete zde: