Setkání v pivovaru Bernard

Bernard

V pátek 22.4.2016 se uskutečnilo setkání členů SPP z Prahy, s členy „domácí“ MO SPP v Kletečné, a to na půdě pivovaru Bernard v Humpolci. Součástí setkání bylo i párování piv ( samozřejmě těch místních ) se sýry, setkání s majiteli pivovaru, prohlídka a ochutnávka a samozřejmě povídání u piva, jaké společné akce uskutečnit a připravit v letošním, či příštím roce. Doufáme, že se plánované akce skutečně uskuteční. ;)
Večer proběhlo i povídání o historii pivovaru – zejména v režii našeho hostitele, Mgr. Zdeňka Mikuláška, včetně promítání „dobových“ filmů. Napsat o nějaké akci, či setkání – že proběhlo ve více než přátelské atmosféře bývá klišé, nicméně zde to napsat musíme, protože lépe se to vyjádřit nedá. Debata se vedla, pivo teklo a bohužel čas utíkal a tak nezbylo k lítosti všech, než se rozloučit a snad tedy zase někdy v Bernardu příště. ;)
V pivovaru jsou skutečně vidět ohromné změny, kterými pivovar prošel ( při přechodu z malého na střední pivovar – nyní má výstav již přes 300tis. hl piva ) – nový sklep a ležácké tanky, roboti na stáčecí lince, ohromné přetlačné tanky atd… A víte který sýr se nejvíce hodí k Bohemia Bernard Ale? Zlatá niva! Můžete vyzkoušet – zda se s námi shodnete… Více z akce ( obrázků ), najdete zde: