„Slaná středa“

Středa 23.3.2022 byla prvním skutečně krásným a teplým dnem letošního roku. A na programu byla prohlídka s degustací v pivovarech Antoš ( ve starém i novém ) a Továrna – ve městě Slaný. Tedy odtud název celé akce. Prohlídka začala na kraji Slaného v novém pivovaru a provedl nás sládek pivovaru, spolu s jednatelem, Davidem Kudláčkem. Piva od Antoše jsou stálicí ve své kvalitě, což se ukázalo i nyní. Čas bohužel plynul rychle a bylo třeba se přesunout do původního pivovaru Antoš s pivnicí v centru města. Zde se nám věnoval sládek létajícího pivovaru  Držseplotu, pan David Henyš. Původní pivovar dnes slouží především pro vaření několika létajících pivovarů. Na místě jsme měli možnost ochutnat skutečně excelentní rauch ( z již zmiňovaného létajícího pivovaru Držseplotu ). 

 Po obědě nás čekal poslední bod programu a to stylový pivovar Továrna poblíž vlakového nádraží, kde jsme si užili zakončení „slané pivní středy“.

 Celé akce se zúčastnilo asi dvacítka členů SPP,  mimo jiné i náš dlouholetý člen Petr Rolfes. ( ve výřezu ). Jeho jméno zmiňujeme záměrně. Bohužel jen pár dní po této akci, v plné síle a zdraví, náhle a nečekaně zemřel. Byla to pro nás zdrcující zpráva. Touto větičkou bychom proto rádi, tohoto vždy velmi pohodového člověka, všem připomenuli a jemu popřáli aspoň to pivní nebe. Vzpomínáme a děkujeme…

 Fotogalerii z akce najdete zde: