Zájezd po minipivovarech Mikulova

V úterý 23. dubna 2024 jsme vyrazili v cca 20i členné skupině na další z našich poznávacích zájezdů. A na tento jsme se skutečně moc těšili, neboť byl výjimečný návštěvou pivovaru Wild Creatures Jitky Ilčíkové ( v Dolních Dunajovicích ), kde kvasí česká archivní „lambická“ piva. Moderovaná degustace uprostřed dřevěných sudů, provoněná pivem, ovocem, divokými kvasinkami – byla skutečně výjimečná, zvláště – když o pivech povídá taková pivovarská osobnost, jakou jistě Jitka Ilčíková je. Děkujeme moc za skvělé povídání a úžasná piva..

Po této exkurzi a degustaci jsme navštívili ještě původní prostory, v kterých se první piva vařila. Po obědě jsme poté navštívili i minipivovar Mamut, kde nás provedl manžel Jitky Ilčíkové, Libor. Bohužel v tu dobu ještě nefungovala krásná letní zahrádka. Ten den byla skutečně zima…

Nad rámec oficiální části jsme navštívili také pivovar Galant v Mikulově a po cestě zpět, garážový pivovar s jednou z nejmenších varen v ČR – Březí Sup. Fotogalerie z akce k vidění zde: