Krušovice – partner hokejového MS

Praha, 30. dubna 2015 – Mistrovství světa IIHF v ledním hokeji 2015 je za dveřmi, první zápasy v Praze i Ostravě odstartují už zítra 1. května. Značka Krušovice coby partner mistrovství proto shrnuje své aktivity, které si pro nadcházející událost během uplynulých měsíců pro fanoušky připravila. V první řadě hodlá představit pestrý program ve FAN zóně spojený s dobrou zábavou a čepováním tankového piva. Speciálně pro mistrovství dále krušovičtí sládci vyrobili hokejový SAAZ LATE ležák – chmelený za studena jedinou odrůdou žateckého pozdního chmele. S koncem hokejového šampionátu ale Krušovice s hokejem nekončí, s Mezinárodní federací ledního hokeje bude značka spolupracovat až do roku 2019.

Hokejový ležák SAAZ LATE

Limitovaná edice hokejového ležáku je určena pro opravdové pivní fajnšmekry. Když totiž půllitr pozvednou k prvnímu napití, ucítí nádhernou chmelovou vůni, která pochází ze studeného chmelení. Ležák má krásnou barvu a velmi příjemnou chuť. Pípy s tímto  ležákem se roztočí ve vybraných restauracích a hospodách už zítra, v pátek 1. května. Celkem bude k dispozici přes 800 hektolitrů hokejového piva.

Krušovický SAAZ LATE ležák je světlé pivo, které se vařilo tradičním způsobem na dva rmuty. Nízká teplota kvašení a dlouhé ležení mu zajistilo nezaměnitelný charakter ležáku českého typu s 5 % alkoholu. Svoji osobitost, příjemnou chmelovou vůni a chuť získává tento ležák nejen díky použití jedné specifické odrůdy pozdního žateckého chmele SAAZ LATE, ale také díky technologii studeného chmelení. Chmel se v tomto případě přidává jak ve varně, tak později do ležáckých tanků. „Většina chmelových silic, tedy látek odpovědných za chmelové aroma, vytěká během vaření mladiny a do hotového piva se pak dostává pouze jejich stopové množství. U běžných piv je proto chmelové aroma velmi slabé, až nerozeznatelné. Při studeném chmelení se během ležení aromatické látky z chmele dále uvolňují, čímž se v hotovém pivu docílí výrazné chmelové vůně,“ vysvětlil za výrobní tým metodu studeného chmelení Michal Havrda z Královského pivovaru Krušovice.

FAN zóna přímo u stadionu

Nezapomenutelnou hokejovou atmosféru přímo v centru dění, v bezprostřední blízkosti zápasů o mistra světa, zprostředkuje letošní novinka: FAN zóna u O2 Arény v Praze. Především se zde bude čepovat výborné pivo z tanků ORION. Zatímco dosud se toto výčepní zařízení řízené počítačem používalo pouze v nejlepších krušovických hospodách, nyní čerstvou krušovickou Desítku jako z ležáckého sklepa ochutnají fanoušci poprvé pod širým nebem, tedy ve FAN zóně. „Krušovická Desítka přímo z tanku má tu nejvyšší kvalitu, tedy správný říz, chuť i pěnu,“ konstatovala event manažerka společnosti HEINEKEN Marie Votrubová. K jídlu se budou nabízet takové pokrmy, aby s pivem co nejlépe korespondovaly. Na jídelníčku najdeme například vepřové koleno, halušky i steaky.

Kromě piva z tanku se návštěvníci FAN zóny mohou těšit na program v podobě společného fandění, soutěže i živé hokejové přenosy na LED TV. Zábava samozřejmě vždy stojí na šikovných moderátorech. Na pódiu proto budou vystupovat tři dobří průvodci zábavou – Endru (Ondřej Havlík), Nasty (Petr Cerha) a Daniel Čech, které lidé znají z pořadu Na Stojáka. Endru a Nasty mají s bavením posluchačů zkušenosti i z oblíbené show na Evropě 2. Fanoušci se mohou těšit na krátké improvizované scénky, které se budou pochopitelně týkat hokeje. Dále se počítá s beat-boxovými, tedy zvukovými improvizacemi ústy bez použití hudebních nástrojů přímo na podiu, do kterých se budou zapojovat i návštěvníci zóny.

O správnou atmosféru fandění se ve FAN zóně postará i formace deseti bubeníků. Na LED stěně si všichni mohou zahrát společně originální hru s hokejovou tématikou, která je založena na kinetickém přenosu. Dav lidí tak bude synchronizovanými pohyby rukou ovládat hráče na obrazovce.

Vstup do zóny bude zdarma pro každého, tedy i pro ty, kdo nebudou mít vstupenky na samotné zápasy. Zóny se otevřou vždy na začátku prvního dopoledního zápasu, zavírat se budou kolem půlnoci.