LÉTO S PĚNOU NA REGIONU PŘEDSTAVÍ STŘEDOČESKÉ MINIPIVOVARY

LÉTO S PĚNOU NA REGIONU PŘEDSTAVÍ STŘEDOČESKÉ MINIPIVOVARY

Letošní léto bude ve vysílání Českého rozhlasu Region ve znamení piva. Léto s pěnou představí v červenci a srpnu celkem osm středočeských minipivovarů.

Každé pondělí po 14. hodině se jeden z minipivovarů představí v profilovém pořadu. Posluchači Regionu budou moci hlasovat v SMS anketě o nejoblíbenější středočeský minipivovar, získat poukázky na návštěvu a konzumaci v oblíbeném minipivovaru nebo se v pořadu Pochoutky nechat inspirovat k přípravě pivních specialit.

Po celé prázdniny bude po středních Čechách jezdit pivní hlídka Českého rozhlasu Region a rozdávat trička Léta s pěnou. Jednomu z obdarovaných pak každý den až domů doveze karton piva.

Léto s pěnou začíná ve středních Čechách už 2. července. Zapojí se do něj následující minipivovary:

Rodinný pivovar Neumann z Mělnického Vtelna
Poddžbánský pivovar v Mutějovicích na Rakovnicku
Minipivovar Ujkovice v Ujkovicích na Mladoboleslavsku
Pivovar Svatý Ján v Polepech na Kolínsku
Starokladenský pivovar Starokladno v Kladně
Restaurační pivovar Vítek z Prčice v Sedlci-Prčici
Pivovar Antoš ve Slaném
Pivovar Matuška v Broumech na Berounsku

Vyvrcholením Léta s pěnou bude Pivní festival na zahradě Českého rozhlasu Region v Praze-Karlíně v sobotu 25. srpna. Návštěvníci na něm budou moci ochutnat pivo ze všech osmi středočeských minipivovarů zapojených do Léta s pěnou. Připraven bude i bohatý doprovodný program včetně možnosti prohlídky rozhlasového zákulisí.

Další informace k Létu s pěnou najdete na internetových stránkách www.letospenou.cz.

Český rozhlas Region je regionální stanice Českého rozhlasu pro obyvatele a návštěvníky Středočeského kraje. V průběhu dne svým posluchačům poskytuje nepřetržitý proud informací převážně regionálního charakteru (zprávy každou hodinu, ráno každých 20 minut, regionální předpověď počasí a dopravní servis), aktuální i náročnější publicistiku, kvalitní hudbu a zábavu. Večer a v noci vysílá pořady určené národnostním a sociálním menšinám, komponované hudební speciály i pořady kontaktní a slovesně-zábavné. Ke stěžejním pořadům Českého rozhlasu Region patří talk show Jana Rosáka Tandem, dále rozhovor K věci Tomáše Pancíře s významnou osobností veřejného života na aktuální středočeské téma, pořad o vaření Pochoutky, jehož autory jsou Naďa Konvalinková a Patrik Rozehnal, a v neposlední řadě i hudební pořad U muziky s Josefem Zímou a pravidelný týdeník o zahrádkaření a kutilství Hobby magazín Eduarda Hrubeše.
Český rozhlas Region vysílá ve středních Čechách na frekvencích Mělník 87,6 FM; Beroun 88,4 FM; Benešov 99,0 FM; Příbram 100,0 FM; Mladá Boleslav a Nymburk 100,3 FM; Rakovník 100,4 FM; Kutná Hora, Kolín a Kladno 100,5 FM.

Český rozhlas Region – rádio vašeho kraje
www.cesky-rozhlas-region.cz

Léto_s_pěnou