Únětický pivovar se připravuje na třetí sezónu doplněním své kapacity

Jarní měsíce letošního roku jsou v Únětickém pivovaru provázeny čilým stavebním ruchem. Kapacitní prostory pivovaru jsou totiž navyšovány o dva tanky, které mají za úkol pokrýt sezónní nárůst spotřeby piva.
„Konzumace piva se v jarních a letních měsících zvyšuje řádově o  20 procent. Protože se chceme vyhnout situaci, že bychom se dostali na hranici kapacity pivovaru a nemohli tak uspokojit naše zákazníky, kapacitu jsme doplnili.  Tanky použijeme i v případě výroby speciálních piv, které vaříme několikrát do roka. Speciál pak zabírá místo běžně vařeným pivům a chvíli trvá, než se situace opět ustál „ říká Lucie Tkadlecová, spolumajitelka pivovaru.
Za minulý rok se roční výstav v Únětickém pivovaru zastavil na čísle 5900 HL, v letošním roce se předpokládá zvýšení o přibližně dva tisíce hektolitrů. Únětické pivo je v současné době na čepu ve více než osmi desítkách podniků v Praze a okolí.
Pivovarská restaurace, která se nachází v prostorách bývalého sladovního humna a která byla v rekonstruované podobě otevřena vloni na jaře, chystá i na letošní rok spoustu gastronomických zážitků. „Od dubna máme nový jídelní lístek uzpůsobený jak sezónním potravinám, tak i tomu, co našim návštěvníkům uplynulém roce nejvíce chutnalo,“   doplňuje šéfkuchař restaurace Lukáš Nechyba.  I v letošním roce budou v restauraci pokračovat  tematické víkendové gastro akce .
Na sezónu se v Únětickém pivovaru chystají i zkvalitněním doplňkových služeb.  „V těchto dnech probíhá zpevňování povrchu zadního parkoviště pro naše hosty, chystáme se i na zvelebení pivovarského dvora. Co nejdříve bychom chtěli uvést do provozu novou podobu dětského venkovního koutku, přibudou další cyklostojany a nově budeme zajišťovat také servis pro cyklisty – prodej náhradních duší a zapůjčení nářadí na opravu kol“, informuje Lucie Tkadlecová. 
Už od svého znovuotevření v roce 2011 kladlo vedení pivovaru důraz na to, aby se pivovar stal součástí místního kulturního, společenského a sportovního dění. Nebude tomu jinak ani v letošním roce – namátkou jmenujme aspoň nejdůležitější  konané akce – 15. června 2013  Oslavy druhého výročí znovuotevření  nebo 17. srpna 2013 Únětické posvícení .
Únětickému  pivovaru  se za minulý rok dostalo  také  několik  ocenění. Sdružení přátel piva  zahrnulo ve svém hodnocení jak Únětickou 10° (1. místo v kategorii desítek) , tak  Únětickou 12° (2.místo v kategorii dvanáctek) a samotný pivovar se umístil na druhém místě v kategorii Minipivovar roku. Firma se zařadila také mezi Českých 100 nejlepších  v oboru zemědělství a potravinářství. Česká a moravská pivovarská akademie zvolila  Únětický pivovar  jako vítěze  kategorie Nezávislé pivovary s výstavem od 4 000 HL do 10 000 hl.  Cenu za Celoživotní přínos pro pivovarnictví od této instituce obdržel  i vrchní sládek Vladimír Černohorský .
Duben 2013

Uneticky_vycep