Minipivovar Kolštejn již navařil prvních 1.000 litrů své dvanáctky Bran

Na výčepu a k prodeji pro chataře, turisty a milovníky piva bude v restauraci Kolštejn od soboty 8. 6. 2013 (křest piva pátek 28.6. od 20:00 s koncertem bretaňské kapely Bran)

Točit pivo budeme do vlastního skla s potiskem loga minipivovaru.

Várka piva Bran proběhla přesně podle představ sládka Jiřího Makse. ( Poznámka SPP: Jirka Maks je členem SPP, dokonce člen Pivního sněmu SPP !!! )

Jiří Maks: „Kvalitní slad udělal své, mladina chutnala báječně. Nyní nám krásně kvasí ve spilkách. Várka se ve spilce krásně zatáhla. Po 7-10 dnech kvašení naplníme náš první 1000 litrový tank a budeme čekat do 8.6., jak se nám pivečko povedlo!“

Tomáš Drápal: „V mezičase se budeme věnovat stavebním pracem na vznikajícím pivovarském dvoře a komunikovat s odběrateli a médii. Že bude pivo výborné je jedna věc, otázka, která před námi nyní stojí je, kdo všechno bude mít o naše pivo zájem. Valnou většinu bychom rádi prodali u nás přímo v restauraci. Kromě toho, že budeme pivo Bran točit přímo z tanků v restauraci, už nyní máme k naplnění a prodej připraveny litrové lahve i s krásnými etiketami a pětilitrové soudky pro chataře, turisty či zvědavé nadšence a milovníky piva. Pětilitrové soudky budeme prodávat i s našim pivem proti vratné záloze. Litrové lahve budou nevratné, takže si je bude moci každý odvést. Rádi jim je samozřejmě opět naplníme, ale pro tyto případy jsme nakoupili velké množství lahví, takže se může každý vracet pro novou lahev kolikrát bude chtít. Nyní začneme jednat s atraktivními zařízeními v našem regionu, zda by nechtěli svou nabídku zpestřit našim regionálním výrobkem.

Minipivovar Kolštejn přichází ve správnou dobu. Přichází čas takzvané „glokální“ kuchyně. Domácí výrobky, originální regionální kuchyně s kvalitními výrobky. Restaurace Kolštejn se v nejbližších pár týdnech a měsících postupně přeorientovává a transformuje na výtečnou regionální kuchyni. Ruku v ruce s kuchyní jde i pití, v našem případě domácí pivo. Mluvíme o takzvaném párování piva a jídla. Připravujeme pro hosty hodně změn a překvapení, proto přichází pivovar ve správný čas. Na Kolštejn se začne jezdit za kvalitní kuchyní a příběhem.

Podařilo se nám navázat na velmi pěkný příběh starý více než 430 let. Kolem roku 1575 se v Branné za doby pánů ze Žerotína začalo vařit pivo. Navázali jsme přátelský kontakt s potomky žerotínské větve z Bludova, kteří se velmi kladně postavili k našemu záměru. Na počest rodu Žerotínů a zakladatelů pivovarnictví v Branné, jsme v samotném logu pivovaru i na pivních etiketách umístili ústřední motiv v podobě erbu Žerotínů. Více než 430 let od založení pivovaru v Branné jsme v roce 2013 navázali na již dávnou přetrženou nit a pokračujeme v příběhu zkvétající Branné.

V pátek 28. 6. 2013 ve 20:00 bude za účasti bretaňské kapely Bran pokřtěno také naše pivo Bran. Jste všichni srdečně zváni na koncert kapely Bran a křest světlé dvanáctky Bran z dílny sládka Minipivovaru Kolštejn, Jirky Makse.

Kromě krásného hotelu s luxusními službami (masáže, bazén, 2 wellness centra, koupele, bowling, přednášky, cvičení pro hosty v tělocvičně, wellness čajovna, půjčovna terénních koloběžek atd.) pokračujeme ve zkvalitňování kuchyně a gastronomie obecně. Nyní budujeme malé dětské hřiště a pivovarský dvůr.

logo_Kolstejn