Nejlepší pivo na světě je PRIMÁTOR (z Náchoda)

 Nejlepší pivo na světě je PRIMÁTOR (z Náchoda)

     Pšeničné pivo Weizenbier z Náchodského PRIMÁTORA se stalo absolutním vítězem jedné z nejprestižnějších degustačních soutěží světa World Beer Awards pořádané v Londýně.

     V tvrdé konkurenci z téměř 600 vzorků piv z více jak 30 zemí se po čtyřkolové degustaci, kde degustátoři testují piva naslepo, se dostalo na samotnou špici. Jedná se o naprosto ojedinělý a obrovský úspěch. Objektivita soutěže je dána přítomností degustátorů z celého světa, kteří postupně vyhodnocují nejlepší piva od jednotlivých kategorií v rámci regionů, až v závěrečném finále zvolí nejlepší pivo napříč kategoriemi ze všech zúčastněných vzorků.

     „…naprosto fantastický úspěch, který se nám jen těžko podaří ještě zopakovat, navíc v kategorii pšeničných piv, která jsou dominantou především německých pivovarů. Je to pro nás takové pohlazení, že naše dlouhodobá snaha obohatit český trh o netradiční piva je postavena na poctivém pivovarském řemesle,…“, komentoval úspěch Josef Hlavatý, ředitel pivovaru PRIMÁTOR.

     „…svůdná vůně…, fantastická chuť a plnost,… čistý, osvěžující,… dobře vyvážená sladkost a hořkost s dlouhotrvajícím aromatickým dozníváním,…“ to jsou jen útržky z oficiálního hodnocení weizenbieru z Náchoda od profesionálních degustátorů.

     Nadšení a nesmírnou radost má z dosaženého úspěchu samozřejmě také manažerka exportu Romana Jansová, která se s námi podělila o své dojmy: „Hlasy na vítězství Weizenbieru od našich zahraničních partnerů jsou výborné, pochvalné a upřímně radostné. Je to povzbuzení nejen pro nás, ale také pro naše odběratele. Současně při vstupu na nové trhy bude celkové vítězství ve WBA bráno jako to nejlepší doporučení.“ 

O soutěži:

Soutěž World Beer Awards je společností Paragraph Publishing pořádaná od roku 2007. Organizátoři vybírají z přihlášených značek piva a současně nominují nezávislou odbornou degustační porotu. Nejprve se uskuteční samostatná regionální kola pro Evropu, Ameriku a Asii, teprve poté následuje celosvětové kolo pořádané ve Velké Británii.

Nejlepší pivo na světě je PRIMÁTOR (z Náchoda)

Nejlepší pivo na světě je PRIMÁTOR (z Náchoda)