PRIMÁTOR se stal nejúspěšnějším pivovarem

 

 8.11.2013:  PRIMÁTOR se stal nejúspěšnějším pivovarem

  Náchodskému pivovaru PRIMÁTOR se letos v počtu získaných ocenění v tuzemsku i v zahraničí velice daří. Již nyní jich má na svém kontě 19, z toho 10 zlatých, a po slavnostním vyhlášení cen Sdružení přátel piva, které se konalo 8. listopadu v Besedním domě ve Vyškově svou sbírku o další čtyři kousky rozšířil.

     Nejvyššího umístění dosáhla hned tři náchodská piva. V kategorii SPECIÁL ROKU dominoval PRIMÁTOR Exkluziv 16%, v kategorii POLOTMAVÉ PIVO ROKU speciální ležák PRIMÁTOR Polotmavý 13% a ve zcela nové kategorii PŠENIČNÉ PIVO ROKU si zlatou medaili odvezl PRIMÁTOR Weizenbier. Toto pšeničné nefiltrované kvasnicové pivo bylo nedávno degustační porotou nejprestižnější soutěže World Beer Awards vyhlášeno v Londýně „Nejlepším pivem světa 2013“.

     Nemůžeme také opomenout třetí místo v kategorii SVRCHNĚ KVAŠENÉ PIVO ROKU, které získal polotmavý ležák anglického typu PRIMÁTOR English Pale Ale. Pivovar PRIMÁTOR se tak stal na letošních cenách SPP se třemi zlatými nejúspěšnějším pivovarem.

     Anketa Sdružení přátel piva o nejlepší piva, pivovary a pivovarské osobnosti roku je nejstarší novodobou soutěží na českém pivním trhu. Systém dvoukolové soutěže je zcela originální, neboť spojuje oba prvky většiny soutěží – anketní a degustační část. Vítězná piva se tak vyznačují kombinací oblíbenosti a kvality.