Slavnosti svijanského piva

Slavnosti svijanského piva přilákaly 16 000 návštěvníků

V sobotu 14. července hostil Svijanský újezd 23. Slavnosti svijanského piva. Tradiční akce všech milovníků piva letos přilákala 16 000 návštěvníků, kteří vypili 65 000 piv. K dispozici byla všechna piva z portfolia svijanského pivovaru, příchozí si mohli pochutnat i na dvou novinkách – řezané nefiltrované jedenáctce Svijanském fandovi a Chipperovi, pivní limonádě z růžového grepu z dílny partnerského pivovaru Primátor. Obě novinky byly nabízeny i v podobě pivní zmrzliny.

Slavnosti svijanského piva probíhají tradičně nedaleko svijanského pivovaru, na koupališti v obci Svijanský Újezd. Letos přilákaly 16 000 návštěvníků, kteří vypili 65 000 piv. „Stejně jako každý rok, i letos byl nejoblíbenějším pivem Svijanský Máz 11%, hned za ním se ale umístil Svijanský fanda, nefiltrovaná řezaná jedenáctka. To je naše novinka, kterou jsme loni připravili jako překvapení pro našeho bývalého ředitele, ale všem chutnala tak, že jsme se rozhodli ji do sortimentu zařadit natrvalo. A jak je vidět, udělali jsme dobře, na Slavnostech ho návštěvníci vypili víc než 8000 půllitrů,“ říká Roman Havlík, ředitel Pivovaru Svijany. Obrovský zájem byl i o pivní zmrzlinu, které se prodalo 3300 kopečků. Letos ji připravil pivovar ze zmiňované novinky Svijanského fandy a pivní limonády Chipper vyráběné ze svrchně kvašeného pšeničného piva a šťávy z růžového grepu.

K dobrému pivu patří také dobrá zábava, a proto si mohli přítomní zazpívat s Pavlem Bobkem nebo Lenkou Filipovou, poslechnout si novou pivní hymnu od Rangers nebo si osvěžit staré hity s kapelou Žlutý pes. Chybět nemohla ani stálice Slavností svijanského piva, skupina Walda Gang nebo noční ohňostroj odměněný obrovským aplausem.

_DSC0847