Nový svátek DEN ČESKÉHO PIVA

DEN ČESKÉHO PIVA!

11.9.2013    nova.cz

K tradičním Svatomartinským slavnostem vína přibude po vzoru irského Dnu svatého Patrika další pijácký svátek, Den českého piva. Pro oslavu tradičního českého nápoje vybrali zástupci Českého svazu pivovarů a sladoven den 27. září.

“Snad každý den je plný významných událostí. Nejinak je tomu v případě 27. září, kdy byl například v Americe vyroben první sériový kus automobilu, narodil se Josef Škvorecký a do vesmíru odstartovala první evropská kosmická sonda. Nyní se k oslavě těchto událostí přidá i Den českého piva,“ plánují zástupci Svazu pivovarů a sladoven.

Během Dne českého piva plánuje více než 800 českých restaurací a hospod nabídnout speciální ochutnávky netradičních piv a speciální pivní menu. Kromě toho by se organizátoři rádi zasadili o to, aby česká veřejnost zábavnou formou získala nové informace o historii tradičního zlatavého moku.

“Víte například, kdo je patronem českého piva? Tipujete Švejka? Přestože si tato románová postava na českém pivu pochutnávala stejně jako její autor Jaroslav Hašek, oním patronem není. Tradice českého pivovarnictví sahá mnohem dál do naší historie. Karel IV. prohlásil za patrona českého piva svatého Václava, který dnes ze hřbetu koně dohlíží na druhé největší náměstí v České republice,“ píše se na oficiálním webu akce www.denceskehopiva.cz.