Pivovar s vraty jako do garáže

Prostředí restaurace, ležící spolu s rock’n’rollovým klubem Garage na konečné tramvajové linky č. 4 v bezprostřední blízkosti martinovského průmyslového areálu v Ostravě, je neotřelé, jak se na rockovou hospodu sluší. Vrata jako od garáže, několik modelů historických ojetých vozů přímo v restaurační místnosti, motoristické a hudební artefakty po zdech. Restaurační sál je dostatečně velký, což s fungující ventilací zajišťuje dobrou absorpci kouře.

V letním období funguje u restaurace zahrádka. Posezení je v restauraci příjemné, v době konání koncertů je spojena přímo se sálem hudebního klubu. Pro koncerty, a to nejen rockové, je to osvěžovna jako stvořená (hodnocení 100 %).

Obsluha je pohotová a pořádkumilovná, možná by jí jen neškodilo rozdat pár úsměvů navíc (80 %). Jídelní lístek je poměrně bohatý. V době oběda zde nabízejí menu (výběr ze tří jídel po 85 Kč), dále předkrmy, hlavní jídla i speciality. Vyzkoušel jsem menu – kuřecí prso na paprice s těstovinami – a byl jsem spokojen. Jídlo chuťově obstálo a porce byla velká (80 %).

A co nabízené pivo? V nabídce byly čtyři vlastní druhy piva značky Garážmistr. Výčepní světlý Garážmistr 10° byl poměrně hořký, mírně zakalený a chuťově vyvážený (60 %). Světlý ležák Garážmistr 12° byl mírně hořký, chuťově vyvážený, plný, s příjemnou barvou a zákalem (80 %). Polotmavý ležák Garážmistr 11° se vyznačuje jantarovým zbarvením a vzhledem bez zákalu, s chutí hořkosladkou a méně výraznou oproti hodnocenému světlému ležáku (60 %). Na závěr jsem ochutnal tmavý ležák Garážmistr 13°, který mě příjemně překvapil na české zvyklosti vyšší hořkostí, bohatou pěnou a absencí obvyklých chuťových stop po karamelu (70 %).

Minipivovar Garage je zdařilý pivovarský počin. Pivo zde vaří dobré a prostředí je, zejména pro rockové či motoristické fanoušky, fantastické.

/ převzato z MF Dnes 7.6.2014 /