Degustace polských piv v Pivovarském klubu

Sdružení přátel piva ve spolupráci s Pivovarským klubem v Karlíně a spolu s naší spřátelenou polskou organizací Bractwo piwne, dne 20. 5. 2008 uspořádalo moderovanou degustaci, tentokráte polských čepovaných piv. Ta se zároveň stala zahájením Týdne polských piv v Pivovarském klubu.

Všichni příchozí nejen na tuto akci, ale i v dalších dnech, měli možnost ochutnat čtyři vzorky sudového piva od našich severních sousedů. Šlo o následující piva:
1.   AMBER ZIWE – světlé, nefiltrované, nepasterizované, 14,5 % extrakt, 6,2 % alkoholu. Rodinný pivovar AMBER (20 km od Gdaňsku).
2.   AMBER KOZLAK – polotmavý speciál, 15,1 % extrakt, 6,5 % alkoholu. Lodžské pivovary S. A. ( Lodž )
3.   Lodzskie Mocne, světlý speciál, 15 % extrakt, 7 % alkoholu.
4.   Lodzskie Glob Premium, typ ležák (ale výčepní pivo), 10 % extraktu, 4,5 % alkoholu.

Tato akce byla tentokrát spíše besedou o polském pivu všeobecně než klasickou odbornou moderovanou degustací, a přestože začínala již v 15.00 hodin, přišlo velké množství lidí.

Setkáním provázel spolumajitel Pivovarského klubu, pan Aleš Dočkal, a předseda SPP, pan Tomáš Erlich, přičemž odborně a veřejně vzorky pro všechny komentoval pan Ing. Jan Šuráň za doplňujících informací o stavu na polském pivním trhu od Darji Zajac z Bractwa piwnego. Překládat jako již tradičně nebylo třeba a o kvalitě a chuti dovezených vzorků jistě svědčil i fakt, že již během degustace došel polotmavý Kozlak. Děkujeme všem za účast a polupráci a těšíme se na další podobné setkání.