Exkurze v plzeňských minipivovarech

Dne 9. 12. 2008 se konala další exkurze členů SPP v plzeňských pivovarech, tentokráte v minipivovaru Purkmistr a U rytíře Lochoty. Necelé dvě desítky členů, kteří se jí zúčastnili, jistě rádi na tuto akci vzpomínají. Bohužel tak jako tradičně, čas byl proti nám, ale i tak jsme se dozvěděli mnoho novinek či ochutnali nová zajímavá piva.

Nejvíce nás pak nadchla technologická novinka v podobě výčepního soudku pro domácí použití ve smyslu „2 v 1“ :o), kde vedle piva je již v sudu i vzduchová náplň pro vytlačení nápoje a jednoduchá narážecí hlava propojuje obě části. Bohužel pro široké použití by bylo nezbytné, aby podobnou technologii a prodej zatím nezajišťoval jen pivovar v Černicích.

V Purkmistru nás však čekalo jedno velké a velmi milé překvapení. Od sládka roku 2007, pana Josefa Krýsla, jsme dostali krásný dar  jehož je autorem, a sice nádhernou zarámovanou grafiku RODOKMEN PIVNÍCH DRUHŮ s celým stromem pivních stylů a jejich představitelů. SPP touto cestou ještě jednou děkuje za tak krásný a cenný dar.